Po sprzęt rehabilitacyjny – krok trzeci

Ze zleceniem na sprzęt rehabilitacyjny od lekarza specjalisty (do którego kieruje nas lekarz rodzinny) idziemy do Narodowego Funduszu Zdrowia.

W Koninie NFZ mieści się w budynku starego szpitala przy ulicy Szpitalnej 43 (jak na załączonej mapce). To ważna informacja, bo osoby, które nie odwiedzały przez ostatnich kilka lat tej instytucji, trafiają często do jej starej siedziby na piątym osiedlu.

Zadaniem urzędników NFZ jest stwierdzenie, czy mamy ubezpieczenie i czy należy nam się dofinansowanie zakupu tego konkretnego sprzętu rehabilitacyjnego. To ważne, bo inne dofinansowanie przysługuje osobom dorosłym a inne dzieciom. Poza tym można je dostać tylko co pewien czas, na przykład na zakup wózka inwalidzkiego – co cztery lata. O ile spełniamy warunki, wizyta w siedzibie ubezpieczyciela jest tylko formalnością.

Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje koszty zakupu sprzętu rehabilitacyjnego nawet do 90 proc. Ale bywa i mniej, większość osób stara się więc o dodatkowe dofinansowanie. Ale o tym napiszemy już następnym razem.

Nasz Facebook
Facebook