Czy można kupić dziecku prezenty za 100 złotych?

Dzieci można uszczęśliwić stosunkowo tanimi upominkami pod choinkę. Na rynku dostępne są bowiem fantastyczne książki dotyczące świąt. Jakie prezenty do 30 zł na walentynki warto kupić pociechom na święta? Rekomendowane jest postawienie na takie pozycje, jak “Jano i Wito. Zapach Świąt”, “O zimie”, “Yeti”.

“Jano i Wito. Zapach Świąt”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie książeczki tej serii są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W najprostszym możliwym ujęciu zawierają rytmiczny tekst, a także wyrazy dźwiękonaśladowcze, które doskonale wspomagają rozwój mowy. Godny uwagi jest fakt, że pozycja nie zawiera elementów dotykowych, posiada jednak element zapachowy. W omawianej części Jano, Wito, a także ich przyjaciółka szukali choinki. Trafili jednak po drodze na inne obiekty, które bardzo ją przypominają. Jak zakończyła się ich przygoda?

“O zimie”

Jest to książeczka przeznaczona dla najmłodszych. Należy mieć świadomość, że niezwykle prostym językiem opowiada o zimowych przyjemnościach, a także doznaniach sensorycznych, które są z nią związane. ponadto dzieci będą w stanie znaleźć w tej pozycji praktycznie wszystkie zabawy, które są typowe dla tej pory roku. Książeczka z pozoru może wydawać się prosta, jednak ma w sobie hipnotyzującą magię. Dzieci mogą chcieć czytać książeczkę nawet kilka razy pod rząd.

“Yeti”

Pozycja jest uwielbiana przede wszystkim ze względu na specyficzne poczucie humoru, tajemniczy klimat czy motyw choinki. Dwóch braci – Uno i Mati postanowiło wybrać się na snowboard, jednak zabłądzili w lesie. Mieli przyjemność spotkać przyjaznego Yeti, który chichotał w bardzo dziwnym języku: Yecik, plecik, piruecik. Postać zabrała chłopców do swojej groty, a następnie umożliwiła ogrzać się przy ognisku. Yeti poczęstował ich także zupą szyszkowo-jagodową. Przedstawił im także starego Yeti, który w prezencie dla chłopców wyrzeźbił sowy z drewna. Warto zaznaczyć, że gdy chłopcy wrócili do domu, okazało się, że ich ojciec miał identyczną sowę ze swojego dzieciństwa.