Drobne upominki na każdą kieszeń

Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty. Nie chodzi o ich materialną wartość, bardziej o serdeczność relacji, sprawienie drugiej osobie miłej niespodzianki lub podkreślenie tego, że o niej pamiętamy w dniu urodzin, imienin, Dnia Matki, Dnia Ojca lub bez okazji, wiemy, co lubi i co sprawi jej prawdziwą przyjemność. Dla wielu osób jest to jakiś sympatyczny drobiazg, na przykład kubek z ciekawym cytatem, ładnie zapakowana paczka smacznej herbaty, bombonierka  lub książka ulubionego autora. 

Czy można kupić tanią, dobrą książkę?

Oczywiście, że można. Wystarczy prześledzić promocję na stronach internetowych kilku wydawnictw, by znaleźć pozycje znanych, lubianych i cenionych pisarzy. prezenty do 30 zł dla kolegiotych można również znaleźć w księgarni  Taniej Książki. Wśród nich zwrócimy uwagę na tytuły, które zasługują na uwagę moli książkowych. Miłośników dobrej beletrystyki  nie zawiedzie powieść Harper Lee zatytułowana ” Zabić drozda”. Powstała również  jej ekranizacja, w której  niezapomnianą kreację stworzył  Gregory Peck. Głównym wątkiem powieści jest sprawa sądowa dotycząca gwałtu, o który oskarżony jest młody Murzyn. To lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na południu USA. Jego obrońcą jest Atticus Finch- ojciec głównej bohaterki i narratorki powieści, nazywanej Smykiem. To poruszająca opowieść o dzieciństwie, mądrym ojcostwie, dziecięcej przyjaźni, dorastaniu i obronie tego, co w życiu człowieka jest naprawdę ważne: miłości, sprawiedliwości, współczucia i dobroci. 

Polecamy prezent dla mamy

Jeśli szukamy upominku  dla mamy, to warto zwrócić uwagę na książkę, w której pięknymi, poetyckimi tekstami o macierzyństwie podzieliła się z czytelnikiem Hélene Delforge a Quentin Gréban stworzył dla nich kolekcję portretów w hołdzie dla matek z całego świata. Mama to słowo wyjątkowe, brzmi podobnie w różnych językach, wyraża miłość, czułość, potrzebę bliskości, radość. W książce ukazano różne odcienie macierzyństwa. Zadbano o nietuzinkową oprawę graficzną. To wyjątkowy prezent, który przypomina, że życie cudem jest!